ZAJÍMAVOSTI

Speciálně pedagogické centrum Litoměřice navázalo od září 2021 spolupráci se společností EQUAZEN EYE Q. 

EQUAZEN/eye q je přírodní přípravek, jež je indikován pro děti a mladistvé s: 

  • s potížemi s pozorností a soustředěním
  • s opožděním ve vývoji řeči
  • s opožděním ve čtení a psaní
  • s obtížemi v chování (včetně agresivity)

EQUAZEN/eye q obsahuje vyvážené poměry mastných kyselin omega-3 (EPA, DHA) a omega-6 (GLA) s vysokým obsahem EPA. Složení preparátu eye q je založeno na bázi přírodních olejů, které jsou získávané z mořských ryb a pupalky. Eye q je jediným preparátem s tímto složením, který u nás získal souhlas České pediatrické společnosti pro podávání dětem od 1 roku. V České republice je známý a používaný od roku 2010. Od roku 2019 je doporučen asociací klinických logopedů ČR.

Mastné kyseliny a mozek

Nervový systém člověka obsahuje, hned po tukových tkáních, nejvyšší koncentrace tuků (lipidů). Lipidy tvoří až 60 % suché hmoty centrálního nervového systému. Vícenenasycené mastné kyseliny jsou základní složkou fosfolipidů. Jsou základními stavebními kameny buněčných membrán, které ovlivňují jejich strukturu, fluiditu (kapalnost) a pružnost. Tvoří také podstatnou část oční sítnice. Jsou součástí myelinové pochvy periferních nervů, synaptických membrán a neurotransmiterů - látek, které se podílejí na vedení impulzů mezi nervovými buňkami.

Díky mastným kyselinám rostou a zrají neurony a vytváří se nová synaptická spojení. Dalším, velmi důležitým působení těchto sloučenin je zpomalování naprogramované buněčné smrti (apoptózy) neuronů. Fosfolipidy buněčných membrán obsahují vícenenasycené mastné kyseliny. Proto je pro správnou funkci nervového systému tak důležitý odpovídající příjem mastných kyselin formou správné výživy a/nebo doplňků stravy.

DOSTUPNOST

EQUAZEN Eye q je dostupný ve všech lékárnách nebo lékárenských e-shopech bez lékařského předpisu. 

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky